Facebook
img_9963-e7fe6428f5

Dni ktoré, mi zmenili život…
Barbora Kubíková

Utorok, 11. február 2014

Pracovala som pre jednu medzinárodnú firmu, mala som sama na starosti distribúciu produktov  do hotelov a reštaurácií pre celé Slovensko. Pracovala som 12 až 14 hodín denne a najazdila som zhruba 5000 kilometrov mesačne. Milovala som tú prácu a bola som lojálna, akoby to bola moja firma. Ale nároky začali byť čoraz väčšie, uznanie vôbec žiadne a výplata stále menšia. Začala som sa dostávať do slepej uličky. Po siedmych rokoch som začala zvažovať výpoveď. Vedela som, že musím urobiť nejakú zmenu, ale vôbec som nevedela, kde na to nabrať odvahu a čo chcem robiť…

Kamarátka mi jedného dňa poslala link na Festival Inner Winner Slovensko v Bratislave. Doširoka sa mi otvorili oči a vedela som, že toto je presne pre mňa. Motivačná literatúra ma vždy zaujímala a snívala som o tom, že raz pôjdem na nejaký veľký seminár o osobnom rozvoji. Nemala som však peniaze. Síce som veľa pracovala, ale moja výplata tomu nezodpovedala.  Napriek tomu som si vytlačila program a na ňom som si zaškrtla prednášky, ktoré ma najviac zaujali. Keď som zistila, že tu bude Marie Diamond, už nebolo cesty späť. Veď ona je z filmu The Secret !!! Program som si vložila do kabelky a začala som premýšľať, ako sa tam dostanem. Spomenula som si na jeden príbeh z knihy „Slepačia polievka“. Jeden manželský pár v Amerike sa tiež chcel dostať na takéto podobné podujatie a tiež nemali peniaze. Ale vedeli, že tam musia byť, lebo ich tieto veci zaujímali a ich sen bol, aby raz oni boli motivační rečníci. Potrebovali vstupenky, ubytovanie a letenky, lebo festival bol na opačnom konci Ameriky. Požiadali leteckú spoločnosť o letenky a dostali ich, požiadali hotel o ubytovanie a dostali ho a nakoniec požiadali organizátorov festivalu a dostali aj vstupenky. Dnes sú motivační rečníci, menia ľuďom životy a sú bohatí. Inšpirovala som sa a požiadala som organizátorov o vstupenku.

Nedostala som ju.

Dostala som viac. Dostala som možnosť byť dobrovoľníčkou na festivale Inner Winner Slovensko v októbri 2012. Dnes viem, že to bolo to najlepšie, čo sa mi v tom čase mohlo stať.

Každú prednášku, kde som mohla byť, som doslova hltala. Zapisovala som si poznámky a všetky nové veci, ktoré som sa dozvedela som zdieľala s organizátormi a kolegami dobrovoľníkmi. Nasávala som inšpiratívnu atmosféru festivalu a nové informácie. Keď som prišla po prvom dni domov, hodila som sa do vane.

Končím v práci! Potrebujem zmenu a nastal čas naozaj ju spraviť!

Posledný deň festivalu Inner Winner Slovensko som si vydražila seminár „Cestou vnútorného víťaza – Váš bod zlomu“, ktorý viedli Jirka Vokáč Čmolík a jeho manželka Magdalena Vokáčová. Práve oni ma na festivale veľmi zaujali, lebo boli tak neuveriteľne pozitívni a všetko, čo rozprávali na svojich workshopoch malo neuveriteľný náboj.

O mesiac som teda cestovala do Prahy na môj „Bod zlomu“. A bol to naozaj zlom. Išla som tam s tým, ako ma to zase veľmi inšpiruje a nabudí, ale stal sa opak. Z prvého dňa semináru som mala „depku“. Dokonca som chcela odísť. Prečo? Išlo sa do hĺbky. Do úplnej hĺbky seba. Vďaka transformačným technikám, hereckým etudám, ale aj technikám bojových umení, ktoré som si mala možnosť vyskúšať, som sa dostávala do svojej minulosti, do úplne skrytých, doslova až zahrabaných častí môjho života, do vecí, ktoré mi kedysi veľmi ublížili a ja som na ne chcela zabudnúť. Zabudnúť ale neznamená vyriešiť. Bolo to tam. Roky to tam stále bolo a sprevádzalo ma to celým mojim životom. Staré bolesti a krivdy, ktoré ovplyvnili moje životné rozhodnutia. Až tam som pochopila prečo som urobila pár veľmi nesprávnych rozhodnutí v mojom živote. Až tam mi „docvaklo“, kde to celé malo svoj pôvod. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, že naše životné kroky sú dôsledkom programov, ktoré sme prebrali z okolia a rodiny.

Bod zlomu

„Bod zlomu“ ma posunul ďalej na mojej ceste. Som vďačná Jirkovi Vokáčovi Čmolíkovi a jeho manželke Magdalénke za to, že som ich mohla spoznať a že mi pomohli prekonať moje vnútorné bolesti. Vďaka nim som viac spoznala samú seba a pochopila som, ako môžem každú situáciu premeniť na výhodu a príležitosť. Ďalšie dni mi dali nových priateľov a ďalšie poznatky. Moja budúcnosť začala dostávať nové smerovanie. Moje nové smerovanie má teraz už jasné kontúry…

Barbora KubíkováFestival Inner Winner Slovensko je transformačné podujatie a ide naozaj do hĺbky. Je pre odvážnych, ktorí si chcú siahnuť na SVOJE vnútorné víťazstvo.

Autor: Barbora Kubíková

NEURORESTART FIREWALKER

9.4.2016