Facebook
Four Elements: Fire, Air, Earth, and Water ca. 2000

Pridáte sa k tisíckam ľudí, ktorí vítajú jar ohňom?

Ľudia uctievali OHEŇ od pradávna. Oheň mal pre nich praktický, ale aj duchovný význam. Symbolizoval očistu, liečbu, transformáciu… V ohni môžu zhorieť naše strachy, nedostatky, všetko, čo nám bráni pokračovať v ceste. Oheň nás očisťuje. Až po fyzickej očiste vodou a po duchovnej očiste ohňom mohlo prísť do života jednotlivca i celého kmeňa, či dediny čokoľvek nové, svieže. Pálili sa sviece, preskakovali sa vatry, chodilo sa cez oheň. Rituál chodenia po žeravých uhlíkoch je v mnohých kultúrach vnímaný ako rituál prechodu od starého k novému, preto je ideálnym jarným rituálom.

Najstarší písomný záznam o Firewalkingu je asi 4000 rokov starý a pochádza z Indie. Popisuje súťaž dvoch brahmanov, ktorí sa stavili, kto z nich zájde po žeravom uhlí ďalej. Tento fenomén je však starý možno ako samo ľudstvo, napríklad africké či indiánske kmene ho praktizujú od nepamäti aj za účelom zvýšenia životnej energie a „spálenia“ chorôb.

Je to jedna z najpozoruhodnejších šamanskýchtechník, pretože prechodový rituál, samotný zážitok, vo vás niečo natrvalo zmení. Je to vysoko účinná transformačná metóda, pri ktorej presiahnete hranice osobných možností, zbúrate hranice toho, čo považujete za nemožné. Ak dokážete prejsť cez oheň, dokážete čeliť aj ďalším výzvam v bežnom živote. Vaše vnútorné hranice sa posunú ďalej, váš potenciál sa niekoľkonásobne navýši. Firewalker nepotláča svoj strach z tohto živlu. Rešpektuje ho a napriek tomu prejde ohňom. Potom jednoducho aplikuje tento víťazný pocit aj v bežných oblastiach života, v ktorých akoby „odrazu“ vie premeniť strach na obrovskú energiu, hnací motor a akciu!

Firewalking-pie

Pred prechodom zažíva väčšina ľudí strach, že sa popáli. Pri prechode prekvapenie, že to nepáli a bezprostredne po ňom obrovskú eufóriu, že dokázali nemožné! No tie pravé zmeny sa skutočne začnú diať až v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Odrazu sa vám zdá, že prekážky, ktoré ste predtým považovali za neprekonateľné, už tak hrozivo nevyzerajú. Veď čoho sa máte báť, keď ste dokázali prejsť po žeravom uhlí a nepopáliť sa? Už žiadna premárnená príležitosť! Už žiadny nevypovedaný názor! Už žiadne odkladanie dôležitých rozhodnutí!

Táto technika láka tisíce ľudí na celom svete svojou poctivosťou. Buď prejdeš, alebo neprejdeš. Nie je kam uhnúť, niet sa za čo schovať. Pri meditačných cvičeniach môžete sedieť so zavretými očami a pritom driemať. Ale oheň neoklamete. Sú to vaše bosé nohy, ktoré vstúpia na sálajúci koberec, ktoré po ňom kráčajú a drvia pod sebou uhlíky tak horúce, že podľa bežnej skúsenosti by mala byť vaša noha sama spálená na uhoľ. Veď teplota uhlíkov po zhorení veľkej vatry sa pohybuje okolo 600 stupňov Celzia!

Existujú rôzne teórie, ktoré sa snažia túto záhadu racionálne vysvetliť. Jedna z nich napríklad hovorí, že „firewalkeri“ dvíhajú nohy pri chôdzi tak, aby boli chodidlá s uhlíkmi v čo najkratšom kontakte. Chodidlá sa tak „nestihnú“ popáliť. Dobrá teória, ale každý aj tak ide úplne iným tempom a času na popálenie je vždy dostatok :-) Podstata je v príprave na prechod. Bubnovanie, technika Drum Circle, imaginácie, či meditácie, skupinový tranz, vyladenie hemisfér, sústredenie na prítomnosť, či tretie oko… Každý FireMaster používa trochu iný postup, ako pomôcť účastníkom prechodu dosiahnuť stav maximálneho uvoľnenia a maximálnej koncentrácie.

Firewalking je rozhodne zážitkom, o ktorom sa dá napísať kniha a má svojich priaznivcov i skeptických odporcov. Je medzi nimi jediný rozdiel. Tí prví ho zažili na vlastnej koži.

Môžete sa k nim pripojiť už túto sobotu 9.4. 2016 v Nitrianskom kraji a privítať s nami jar ohňom. Na akciu sa môžet prihlásiť TU

NEURORESTART FIREWALKER

9.4.2016