Facebook
SLIMAK BEZ TEXTU

Už ste v cieli, alebo ho máte roky “NA DOSAH”

Sobota, 10. október 2015

„…veď sa snažím na sebe pracovať, bol som na seminároch, čítam knihy, viem ako funguje svet a zákon príťažlivosti, tak prečo sa môj vysnívaný život stále nedostavil?!“

Pomáhajú nám vôbec  knihy a semináre?

Určité % ľudí objaví v sebe pravdu a poznanie spontánne, častokrát na základe nejakej zlomovej životnej udalosti. Zrazu vedia presne čo a kedy majú urobiť a kráčajú sebaisto po svojej ceste. My ostatní potrebujeme inšpiráciu a tréning :-) Niekoho „nakopne“ a privodí mu „aha momenty“ kniha, niekoho stretnutie, seminár. Uverí, že všetko je možné, začne znova snívať a pracovať na sebe.

Tak kde sa stane chyba?

…nevytrvá.

slimak4

Snáď bude  užitočné, keď sa s Vami podelím o to, čo pomohlo pred časom mne. Čo naštartovalo moju radosť, vzťahy aj kariéru. Čo spoľahlivo využívam vždy, keď chcem spraviť v živote nejakú zmenu, niekam sa posunúť, zvládnuť novú výzvu.

Okrem nastavenia mysle, vizualizácie, meditácie, trénovania intuície a kreativity potrebujeme akciu! Cieliť, plánovať a vytrvale vykonávať jednotlivé kroky.

Na nedeľnom seminári každého páli zadok, už sa teší, ako všetky zmeny zavedie do svojho života, doma o tom do noci rozpráva,  nemôže ani zaspať. V pondelok ráno sa zobudí a… A NIČ! Ide do práce. Možno sa aj snaží aplikovať všetko čo sa naučil, ale je toho veľa. Je mu jasné, že všetko to naraz „nedá“ a večer zaspáva frustrovaný, že nedokázal zmeniť vôbec nič. Ale veď je tu ešte utorok. A potom streda. Možno cez víkend bude viac času…

Treba si však uvedomiť, že ak dokážete aplikovať do života a dlhodobo si udržať po jednom seminári 10% z toho, čo ste sa na ňom dozvedeli, je to skvelé. S týmto vedomím odchádzajte z každého seminára a aj 10% Vám zmení život! Vyberte si hoci len jednu maličkosť, ktorú aplikujete. Aj to je oveľa viac ako NIČ!

Poznáte KAIZEN? Je to najznámejšia metóda sústavného zlepšovania založeného na tvorivom myslení . Táto Japonská metóda sa dostala do povedomia cez firemnú oblasť, udomácnila sa u významných firiem, ale funguje výborne v akomkoľvek procese zmeny, aj osobnostného rastu.  Kaizen vychádza z filozofie dvoch slov: KAI – zlepšovanie, ZEN – neustále

Dokážete sa v niečom zlepšiť o 180% za pol roka? Samozrejme, ak sa zlepšíte denne o 1%! To dokážete? Chcete plynule hovoriť nejakým cudzím jazykom? Hmm a máte čas sa ho učiť? Začali ste už vôbec? Naučte sa denne 5 slov. Je to zložité? Akú slovnú zásobu budete mať o rok? Aj loď ktorá zmení kurz len o 1 stupeň dopláva za pár dní  stovky kilometrov od pôvodne zacieleného prístavu…Ako zachovať pravidelnosť a vytrvať? Čo tak pripomienka v mobile?

Takže cieliť, vizualizovať si výsledky a denne kráčať k cieľu metódou postupných malých krokov.

Veľmi užitočný vie byť v tomto smere osobný kouč, ktorý vás vedie a vy denne na sebe pracujete.  Veď ste za jeho služby zaplatili! Aj do fitka ľudia začnú chodiť pravidelne a vytrvajú, až keď si kúpia permanentku. Ideálne ročnú :-)

Pre mňa však boli konzultácie časovo obmedzujúce, preto som hľadala aj nejaký on-line tréning, ktorý by mi každý deň dával dúšok inšpirácie a konkrétne, ale časovo nenáročné úlohy. To bola pre mňa PRIORITA Č. 1! Jednoduchosť a časová nenáročnosť. Inak to dopadne ako každý dovtedy zakúpený on-line kurz. 3 dni s nadšením pracovať, potom 1 deň vynechať, lebo je niečo dôležitejšie. Úlohy sa hromadia, až usúdim, že už to nemá význam, že radšej absolvujem kurz od začiatku. Ale už sa k nemu nikdy nevrátim…Lebo je stále niečo dôležitejšie.

Nenašla som.

Rozhodla som sa teda vytvoriť vlastný on-line kurz, ktorý by bol iný, nenáročný na čas a banálne jednoduchý. Aby sa úlohy pripomínali viacerými kanálmi a boli skutočne časovo nenáročné, ale z dlhodobého hľadiska viedli k  veľkým výsledkom. Začala som a s nadšením o tom rozprávala svojej koučke. Tá ma však schladila, že také niečo už existuje, práve si to kúpila. 5-minutovka z dielne Inner-winner. Vtedy som ešte veľa o IW nevedela a už vôbec som netušila, že budem tento projekt pre Slovensko viesť. Každopádne mi v tom čase 5-minutovka veľmi pomohla a je takmer symbolické, že teraz zažíva svoj prerod tak, ako IW SK.

O to viac sa radujem, že sa mi podarilo s tvorcom programu JVČ dohodnúť zaujímavú výhodu špeciálne pre Slovákov.

 

Posledná otázka: “Za čo ste dnes minuli 50 centov?”

Nech sa páči, TU je sľúbený bonus od JVČ 

NEURORESTART FIREWALKER

9.4.2016