Facebook
stafeta

Začalo sa odovzdávanie štafety

Utorok, 11. august 2015

Projekt Inner Winner Slovensko vám pomáha na ceste transformácie už 4 roky a prichádza čas transformácie aj pre samotný projekt spolupráce s českou značkou Inner Winner.

Začalo sa odovzdávanie štafety.

luciaLucia Synčáková (riaditeľka podujatí Inner Winner Slovensko 12/2011 – 08/2015):

„S českou značkou Inner Winner som sa po prvýkrát stretla v roku 2011 na Festivale Inner Winner v Prahe. Podujatie ma fascinovalo, prinieslo mi mnoho aha momentov a zmien v živote. Veľa vecí som si tam uvedomila . Hlavou mi prebehla aj myšlienka, že by som niečo také rada priniesla aj na Slovensko, ale v tej dobe som tomu ani sama neverila… Reálne plány festivalu na Slovensku vznikli až po festivale v Prahe na jar roku 2012. Začiatky boli náročné, ale nič z toho by som nemenila. V októbri 2012 bol prvý Festival Inner Winner Slovensko, na ktorom vystúpila okrem iných spíkrov aj Marie Diamond.

Pre mňa bolo každé podujatie novou skúsenosťou, pretože sa menili spíkri, hostia, ľudia v tíme. Vždy to však bolo o inšpirácii a transformácii, o praktických zážitkoch a nie o teórii. Svoj prínos vidím v tom, že som na Slovensko priniesla úžasné podujatia ako Festival Inner Winner Slovensko, Firewalking s Jiřím Vokáčom Čmolíkom, semináre Neurorestart. Po každom podujatí som mala spätnú väzbu a príbehy ľudí, ktorým naše podujatia zmenili život k lepšiemu, dodali odvahu, nakopli ich k akcii. Vážim si každý jeden z týchto príbehov. Doteraz sa mi stáva, že ma ľudia stretnú niekde inde a povedia mi, že boli na niektorom našom podujatí a zmenilo im to život k lepšiemu, otvorilo im to oči, našli riešenie dlhodobej dilemy alebo nabrali odvahu na kroky, ktoré odkladali. Je to úžasný pocit. Som rada, že ako organizátor som niekoľko rokov prinášala práve takéto zážitkové podujatia. Vždy mi to dávalo zmysel a dodávalo energiu.

Ako sa však vraví, všetko má svoj začiatok a svoj koniec. Tak to je aj s projektom Inner Winner Slovensko v mojich aktivitách. Na jar tohto roka vo mne postupne dozrelo rozhodnutie, že nastal čas posunúť štafetu tohto projektu niekomu inému a venovať svoju energiu a čas iným projektom. Vzťahy s českým tímom máme stále priateľské, od októbra 2014 som bola dokonca súčasťou uzatvorenej neuromastermind skupiny Jirku Vokáča. Skupina skončila teraz v júni. Proste nastal čas posunúť sa ďalej a iným smerom. Som veľmi rada, že sa rýchlo našiel niekto iný, kto môže v tomto inšpiratívnom projekte pokračovať. Jirka Vokáč je veľmi tvorivý a jeho on-line tréningy, knihy a semináre idú vždy až „pod kožu“. Fungujú, majú výsledky a pribúdajú vždy nové. „

Daniela Čeplíková (riaditeľka podujatí Inner Winner Slovensko 8/2015 – Kým to bude mne aj vám dávať zmysel…):

„Osobnému rozvoju a tréningom sa venujem cez 6 rokov, ale práve jeden z festivalov IW, na ktorom som sa ocitla v 2012-tom takpovediac „náhodne“, ma naštartoval úplne iným smerom. Počas tých troch októbrových dní som zažila snáď tisíce „aha“ momentov. Otvorili sa mi oči v tom, že učiť ľudí rozvíjať „soft skills“ vôbec nie je všetko. Že je to len jedna z oblastí, na ktorej by mal každý pracovať. Pochopila som tu, prečo ľudia (vrátane mňa), ktorí na sebe pracujú len v tejto sfére, nemusia pociťovať naplnenie, nemusia byť radostní a šťastní.

Ešte chvíľu som u firemných koučingov a tréningov ostala, ale začali ku mne prichádzať celkom iné knihy, ľudia, semináre….a tak som nastúpila na celoživotnú cestu objavovania svojich možností, posúvania hraníc, rozvoja intuície… Začala som intenzívne pracovať na zmene svojich zabehnutých programov a obmedzujúcich presvedčení a zažívam skutočnú radosť z každej sekundy v mojom živote. A to si ľudia vo vašom okolí veľmi rýchlo všimnú. Nevedia, čo stojí za vašou zmenou, ale chcú to tiež. Páčilo sa mi, byť pre nich inšpiráciou a chcela som viac. Chcela som sa naučiť, ako ich touto zmenou previesť a zistila som, že to je moja vášeň, môj najväčší talent, ktorý sa nedá naučiť, len zdokonaľovať. Založila som firmu DanielaKoučing, robím s láskou čo mi robí radosť a pomáham ľuďom, aby tak mohli žiť tiež. Jednoduché :-)

Jedného dňa, docela nedávno, som sa rozhodla, že od individuálnych koučingov, ktoré mi dávajú obrovský význam, ale slúžia malému počtu ľudí, sa chcem posunúť k spolupráci na nejakom väčšom projekte. A keďže viem v celku dobre užívať zákona príťažlivosti v bežnom živote, o  dva dni som sa stretla Luciou, ktorá práve uvažovala o svojom novom smerovaní a posune a roztočil sa kolotoč jednaní, až sme dnes tu a teraz a píšeme pre vás spoločne článok o odovzdaní štafety projektu IW Slovensko.

Milujem tento projekt z mnohých dôvodov, ale tým asi najdôležitejším je, že dokáže pre vás pripraviť spoluprácu, semináre, workshopy, z ktorých neodchádzate len s informáciami ale s transformáciami! A to je obrovský rozdiel. Osobne som absolvovala desiatky rôznych seminárov, ktoré boli skvelé, otvorili mi nové obzory, ale nič zásadné u mňa nezmenili. Takých, z ktorých som odišla a zmena už začala, bolo len pár… a väčšinu z nich zastrešoval Inner – winner SK.

A za to ďakujem.

Viete si predstaviť, ako sa radujem z toho, že môžem energeticky odovzdať zo seba minimálne to, čo som od IW SK počas tých rokov dostala? A verím, že oveľa viac :-)

Už čoskoro sa môžete tešiť na informácie a novinky o novom smerovaní, o najbližších zaujímavých podujatiach, na ktorých zažijete, opakujem zažijete, nie sa len dozviete, hlboké transformácie.

Krásne letné dni prajú

Daniela a Lucia

NEURORESTART FIREWALKER

9.4.2016